Install this webapp on your device: tap and then Add to homescreen.

Як перетворити балкон в додаткову кімнату

Для перетворення балкона або лоджії в повноцінну частину квартири потрібно докласти чимало зусиль. На відкритому балконі без будь-якої обробки комфортно перебувати лише в літні місяці. В інший час цьому заважають сильний вітер, опади і низькі температури.

Як перетворити балкон в комфортне і затишне приміщення

Щоб захистити цей простір від вітру і опадів, необхідно його скління. В останні роки для цієї мети найчастіше використовуються пластикові вікна Рехау. Вони володіють чудовими теплоізоляційними властивостями, мають привабливий вигляд і здатні прослужити кілька десятиліть.

Однокамерних склопакетів вистачає, щоб захиститися від вітру, дощу і снігу. Але взимку все ж на такому балконі температура лише трохи вище вуличної. Тому рекомендується установка багатокамерних склопакетів з наступним його утепленням. Наявність двокамерних склопакетів дозволить знизити витрати на обігрів балкона.

Але одного скління недостатньо, щоб переробити балкон або лоджію в затишне приміщення, яке потім можна використовувати в різних якостях. Наприклад, облаштувати робочий кабінет, спортивний куточок або просто зону відпочинку.

Для цього необхідно утеплити балкон, обшити його декоративними матеріалами усередині та зовні.

Для зовнішньої обшивки балкона в більшості випадків перевагу віддають сайдингу або профнастилу. Наявність зовнішньої обробки надає заскленому балкону завершеного вигляду. Також поліпшується шумо- і теплоізоляція всього балкона.

Чим можна утеплити балкон

Цілорічне використання балкона припускає його утеплення. Для цієї мети використовують різні матеріали:
- пінополістирол;
- пенофол;
- піноплекс;
- мінеральна вата.

При виборі теплоізоляційного матеріалу потрібно враховувати його коефіцієнт теплопередачі. Чим він вищий, тим тонше шар утеплювача буде потрібно. А це важливо, оскільки площа балконів досить обмежена. Також слід врахувати значення паропроникності матеріалу, від якої залежить мікроклімат в приміщенні і необхідність ефективної його вентиляції.

Перед утепленням слід виконати ряд підготовчих заходів з урахуванням стану балкона і використовуваних матеріалів. Можливо, буде потрібно зміцнити бетонну плиту підстави, а також звести парапет з піноблоків в разі його відсутності.

Якщо утеплювачем обрані рулонні матеріали (пенофол), то їх кріплять безпосередньо до стіни.

Плиткові утеплювачі (піноплекс, пінополістирол, мінеральна вата) кріплять на стіну клеєм і дюбелями. Або укладають їх між брусами настилу.

Внутрішнє оздоблення балкона або лоджії

Це завдання можна виконати, використовуючи великий асортимент матеріалів: максимально доступні або найдорожчі. Результат по закінченню робіт також виявиться різним.

Самим практичним, технологічним і дешевим варіантом можна вважати пластикові панелі. Можна підібрати панелі будь-якого кольору і різної фактури: однотонні, з барвистими візерунками, гладкі, рельєфні. Під поверхнею панелей зручно прокласти електричні кабелі для світильників і розеток.

Традиційною є обшивка балкона зсередини дерев'яної євровагонкою. Це натуральний, безпечний для людини матеріал. Фактура дерева сама по собі виглядає привабливою, тому євровагонку нічим не обробляють або лише обробляють прозорим лаком.

Також можна декорувати балкон імітацією каменю, що надає приміщенню благородний, дорогий вид. Але в цьому випадку відчутно зростає навантаження на бетонну плиту підстави балкона. Що в умовах старих будинків вкрай небажано.

Коли обшивка балкона зсередини завершена, необхідно встановити і під'єднати світильники, вимикачі і розетки. Після чого залишається лише розставити меблі та інші предмети побуту згідно з майбутнім призначенням цієї частини квартири.

Всі роботи по обробці балкона або лоджії можна виконати самостійно. Але це потребує багато часу, навряд чи вдасться уникнути серйозних помилок, через які витрати на ремонт істотно зростуть. Тому бажано доручити скління, утеплення і обшивку балкона фахівцям, які мають великий досвід подібних робіт. І вже скоро можна буде оцінити, наскільки сильно змінилася ця невелика частина вашого житла.

Контакти

Пошта:     office@teplowin.com.ua                     
Телефон: +38 096 730 2020
                 +38 066 730 2020
                 +38 073 730 2020

Адреса:

вул. Райдужна, 6                    
02218, м. Київ

Підписка на акції компанії

© Copyright 2018-2019 TeploWin - Всі права захищені.